Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...

Genital Estetik

genital-estetik

Genital Estetik

Genital Estetik, labioplasti ve vajina daraltma işlemleri hem kadının öz güvenini artırmaya yönelik hem de cinsel fonksiyonlarında aldığı tatmin duygusunu artırmaya yöneliktir.

Genital Estetik Nedir?

Özellikle son zamanlarda vücudun farklı farklı yerlerine yapılan çeşitli estetikler giderek popülerleşmektedir. Bunun getirdiği bazı kalıplaşmış güzellik standartları insanların kendilerini beğenmemesine sebep olmaktadır. Bu güzellik standartları dış görünüş ile ilgili olmakla birlikte artık cinsel organları da kapsamaktadır. Genital estetik adı verilen bu estetik türleri pek bilinmemekle beraber giderek yaygınlaşmaktadır. İnsanların kendilerini oldukları gibi kabul etmelerinin zaten çok kolay olmaması hem de standartlara uymadığını düşündükleri için oluşan önyargıları onları estetik yaptırmaya itmektedir. Diğer bir yandan ise kişinin kendini sevebileceği duruma getirmesi ve onu çok rahatsız eden kendi ile ilgili şeyleri estetik yoluyla yaptırtması, toplumda olumlu bakılmasa da özgüven arttırıcı olduğu için aslında düşünüldüğü kadar da kötü değildir. Bu sebeple de genital estetikler hem kadınlar hem de erkekler tarafından gittikçe artarak yaptırılmaktadırlar. Farklı farklı bölgelere yaptırılabilmesinin yanında vajina hassas bir yapıya sahip olduğu için, hijyen koşullarına son derece dikkat edilmelidir. Ayrıca yapan kişilerin uzman olması yine sağlık açısından son derece önemlidir.

Genetik Estetik yaptırılabilecek bölgeler

Büyük ve küçük dudaklar: Labioplasti

Zamanla sarkan bu dudaklar hem bikini gibi kıyafetler giyildiğinde kötü durmakta hem de cinsel ilişkiye girmeyi zorlaştırmaktadır. Bu sebeple çok küçük bir dokunuşla kısaltılıp, şekillendirilebilirler.

Vajina daraltma işlemi:  Vajinoplasti

Bu işlemin yapılmasının sebebi özellikle doğum sonrasında vajinası genişleyen kadınların, cinsel ilişkiden aldıkları zevkin hem kendileri hem de partnerleri için azalmasıdır. Cerrahi ya da lazer yöntemi ile yapılabilmektedir. Özellikle gelişen teknolojinin de etkisiyle lazer yöntemiyle çok kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Doğum sonrası yırtılma izlerinin giderilmesi

Doğum sonrası yırtılma izlerinin giderilmesi (perineoplasti ya da perinoplasti)amacıyla yapılabilmektedir. Bu izler doğum yapmış olan kadınlar için bir rahatsızlık sebebi oluşturabilmekte ve istekleri üzerine giderilebilmektedir.

Vajinanın üst ve alt dudaklarının büyütülmesi

Vajinanın üst ve alt dudaklarının büyütülmesi

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi sosyal ve ailevi baskılar sonucunda yaptırılan bir genital estetik türüdür. Yapılan genetik estetikler sonucunda kadınlar istedikleri görünüme ulaşabilmekte, böylece daha kendilerini daha mutlu ve iyi hissetmeleri sağlanabilmektedir. Aynı zamanda cinselliğe karşı dış görünüşlerinden dolayı olan çekincelerinin ya da korkularının da bir miktar azaldığı gözlemlenmektedir.

Genital Estetik Ankara

Son 10 yılda estetik kavramına genital estetik başlığı altında kadın genital organına yönelik işlemler girmiştir. Genital estetik Ankara da hem kadının özgüvenini artırmaya yönelik hemde cinsel fonksiyonlarında aldığı tatmin duygusunu artırmaya yönelik yapılabilir. Günümüz kadınının bedeniyle vücuduyla barışık olması özgüvenini artıran bir faktördür. Genital estetik genital bölge denen kadın cinsel organı çevresinde görüntüyü daha estetik hale getirmek ve fonksiyonunu artırmaya yönelik cerrahi uygulamalar, enjeksiyon uygulamaları, dolgu uygulamaları ve renk açıcı lazer uygulamalarına verilen genel addır.

Genital Estetik Fiyatları

Ankara’da genital estetik fiyatları yapılan işleme göre farklılık göstermektedir. Genital estetik için kullanılacak cihazlar ve genital estetiğin ameliyathanede mi yoksa klinikte mi yapılacağına kadar pek çok farklı etken vardır. Sadece Ankara’da ikamet eden misafirlerimiz için değil, şehir dışından gelecek misafirlerimiz için de bu hizmeti sunduğumuz için, dilerlerse transfer ve konaklama gibi etkenleri de kendileri için hazır edip Ankara’da genital estetik fiyatının içine dahil edebiliriz.

Labioplasti Ankara

Kozmetik işlemleri ülkemizde en çok tercih edenler kadınlardır. Çünkü kadınlar erkeklere nazaran kendilerine bakmayı severler. Bu sebeple de kendilerini daha iyi hissetmek ve vücutlarının görünüşünde söz sahibi olmak isterler. Bunun için de doktora başvurabilirler.

Günümüzde kozmetik işlemleri genel olarak kozmetik cerrahlar yapar gibi bir algı olsa da, bu algı bir yönüyle yanlıştır. Çünkü labioplasti her ne kadar kozmetik anlamda yapılan bir işlem gibi gözükse de, fonksiyonel olarak da büyük etkisi vardır. Bu sebeple labiolplasti işlemleri tecrübeli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Labioplasti

Vajinal Estetik

Labioplasti ya da halk arasında geçen ismiyle vajinal estetik, genel olarak dış dudak ve iç dudak estetiği olarak uygulanır.

Küçük dudaklar da sık olarak dışarı sarkma sebebiyle ameliyat edilir. Klitorisden başlayan küçük dudaklar idrar yolu çıkışını ve vajen çıkışını kapatır. Büyümüş dışarı doğru sarkan dudaklar olumsuz bir görüntü oluşturur. Doğum sonrasında veya doğuştan gelen anatomik bozukluklar meydana gelebilir. Bu dudaklarda bulunan ter ve salgı bezleri kötü koku ve ağrıya sebep olabilir.

Labioplasti tamamen estetik ve hijyen amaçlıdır. Orgazmik bozukluk yada kadın orgazmı ile ilgili olumlu yadake olumsuz bir etkisi bulunmaz. Klitoris üzerini kaplayan dudakların alınması kadınlarda hassasiyeti artırabilir. Labioplasti tamamen kızlık zarının dışında gerçekleştirilir. Kızlık zarı ile ilgili cerrahi işlem değildir. Kızlık zarı işlemden herhangi bir zarar görmez.

Labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Labioplasti sonrası 10 gün süren lekelenmeler görülebilir. En az 6-8 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Duş şeklinde banyo alınabilir. Yara yerine pansuman yapılabilir. Bir süre ağrı kesici ve antibiyotik kullanılabilir.

[contact-form-7 id=”5480″ title=”İletisme-Formudur”]