Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...

Ankara Kürtaj Merkezleri

kurtaj-ankara-dr-askin-evren-guler

Ankara Kürtaj Merkezleri

Kürtaj yapılmak istendiği vakit hamileliğin 10.haftasına kadar yapılan bir işlemdir. Buna rağmen önerilen süre genel olarak 5-7.haftalar içinde kürtajın yapılmasıdır. Yasalar 10.haftadan sonra kürtaj yapılmasına izin vermez. Ankara kürtaj merkezleri de bu konuda diğer illerde olduğu gibi kurala uymaktadır. Bu sebeple hamile olan ve kürtaj yaptırmak isteyen kişilerin süre konusunda dikkatli olması gerekmektedir. Fakat bunun da tabii ki istisnaları bulunmaktadır. Eğer bebeğin anne karnında ölmesi ya da hamilelik sürecinin annenin hayatını riske edecek durumlar olması sonucunda 10 hafta kuralı aranmamaktadır.

Ankara’da birçok kürtaj merkezi bulunmaktadır. Önemli olan yorumları incelemektir bu sayede en sancısız en basit şekilde kürtaj işleminin yapılması sağlanacaktır. Fakat piyasada maalesef kürtaj merkezi olduğunu iddia eden birçok yasal olmayan kurum bulunur. Bu sebeple kürtaj merkezi seçilirken burasının yasalara uygun ve legal bir yer olmasına özen göstermelisiniz. Zaten illegal bir yerde kürtaj işlemi yapılması sonucunda birçok sağlık kuralına uyulmayacağı için de sonrasında hiç beklenmeyen sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kürtaj merkezlerinin birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Geçmiş dönemlerde dilatasyon kürtaj yöntemi sıklıkla uygulanıyordu. Bundan öncesinde ilaçla kürtaj yani ilaçla düşük yöntemi de pek tavsiye edilmese de tercih ediliyordu. Fakat Ankara kürtaj merkezleri de kendisini geliştirerek artık son teknoloji yöntemleri kullanmaya başladı. Bu sebeple de artık tüm dünyada da sıklıkla kullanılan vakumla kürtaj yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde kürtaj işlemi hem daha sancısız bir şekilde olmakta ve aynı zamanda herhangi bir kesik vs.. olmayacağı için dikişe de gerek kalmamaktadır. Son yıllarda kürtaj yaptıran kişilerin en sık tercih ettiği yöntem de budur.

Ankara kürtaj merkezleri kürtaj sonrasında kişilere ilaç önerebilir bu ilaçların dışında herhangi bir ilaç tedavisine gerek yoktur. Aynı zamanda kişiler 1-2 saat içinde günlük hayatlarına da kaldıkları yerden devam edebilirler. Kürtaj merkezlerine gelmeden önce kişilerin yapması gereken tek şey 4-5 saat öncesinden yeme ve içmeyi kesmeleridir. Çünkü kişilere kürtaj öncesi bir anestezi uygulanacaktır ve bu sebeple de bu durum zorunludur.